Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu?

clerkdl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobre ubezpieczenie, które będzie również w jakiś sposób opłacalne to ważna potrzeba dla większości ludzi stawiających nowe nieruchomości, lub nabywających je z rynku wtórnego. Warto wiedzieć, na co dokładnie zwracać uwagę podczas wyboru, aby ustrzec się od niepotrzebnych problemów. 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie?

Dobre ubezpieczenie to takie, dzięki któremu lokator śpi w nocy spokojnie. Wie, że w przypadku jakiegoś nieszczęścia dostanie stosowne odszkodowanie, które, chociaż w jakimś stopniu, pokryje skutki wyrządzonej szkody. 

Pierwszą ważną rzeczą jest to, aby ustalić, czy to ubezpieczenie nie jest zawierane jedynie w celu zaciągnięcia kredytu hipotetycznego. Jeśli tak, warto pamiętać, że nie uniemożliwia to nabycia pewnych istotnych rozszerzeń. Do zaciągnięcia kredytu potrzebne jest jedynie ubezpieczenie w standardowej formie. To znaczy, że mają być objęte ochroną mury, oraz stałe elementy. Natomiast czynniki, przeciw którym ma działać ubezpieczenie, to silne opady deszczu, gradu, śniegu, uderzenie pojazdu lądowego oraz powietrznego, pożar i powódź. Wszystko to, jak było wspomniane wcześniej, znajduje się już w pakiecie podstawowym. Jak jednak widać, nie oferuje to żadnej ochrony dla chociażby, mebli, zwierząt domowych, czy sprzętu multimedialnego. Nierzadko przecież właśnie te elementy są sporym wyznacznikiem mienia lokatora. 

Rozszerzenia polisy

No właśnie, nie tylko w przypadku zaciągania hipoteki, ale i ogólnie warto rozpatrzyć możliwość pobrania stosownych rozszerzeń do ubezpieczenia mieszkania lub domu. W zależności od wybranego towarzystwa mogą się one różnić. W przypadku chęci zaciągnięcia kredytu trzeba jednak uważać, aby za dużo nie wydać na wspomniane dodatkowe opcje. Mimo że samo ubezpieczenie dużo nie kosztuje, wraz z dodatkami i w połączeniu z kredytem może wyjść niebezpiecznie duża suma do spłaty. 

Jednak po co bankowi ubezpieczenie kredytobiorcy? Jest to pewna forma zabezpieczenia dla banku. W przypadku wystąpienia szkody całkowitej, czyli np. zgonu kredytobiorcy ubezpieczyciel spłaca dany kredyt. 

Rozszerzenia dostępne w danym towarzystwie mogą się różnić od siebie, paroma elementami. Jednak wiele z nich, oferuje podobne co do zasady, dodatki. Można znaleźć, chociażby pakiet rozszerzeniowy Home Assistance, ochronę dla zwierzaków domowych, czy sprzętu multimedialnego. 

Home Assistance i zwierzęta domowe

Home Assistance to nic innego, jak pewna forma umowy z ubezpieczycielem. W przypadku uszkodzenia czegoś, dla przykładu: zlewu, zamiast wypłacania należnego odszkodowania, na miejsce wzywany zostaje odpowiedni specjalista, który naprawia szkodę. Całość opłaca ubezpieczyciel. Istnieją oczywiście pewne limity i ograniczenia, które są ustanawiane na etapie spisywania umowy.

Rozszerzenie związane z ochroną zwierząt domowych, jest jednym z tych najbardziej różnorodnych na rynku. Jedno towarzystwo, może oferować ochronę jedynie psów i kotów. Drugie natomiast rozwija swoją listę do papug, rybek, myszoskoczków, czy chomików. W przypadku sprzętu multimedialnego chodzi oczywiście o wszelkie telewizory, radia, smartfony, a nawet konsole do gier. Aby wybrać dobre ubezpieczenie, warto poznać dokładny ranking ofert, opracowany tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking.

Czego użyć, aby bezpiecznie znaleźć dobre ubezpieczenie?

Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia może być trudne. Warto więc użyć sprawdzonego źródła do tego celu. Jedną z najlepszych metod, na znalezienie odpowiedniej oferty, może być użycie internetowej porównywarki ubezpieczeń – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy i dlaczego wynajem biura jest oplacalny?
Kiedy i dlaczego wynajem biura jest oplacalny?
Dowiedz się, dlaczego wynajem biura to opłacalne rozwiązanie zarówno dla start-upów, jak i rozwijających się firm. Poznaj okoliczności, które przemawiają za takim wyborem.
/